A+ A A-
  • Hits: 5928

Тігіпкові радять швидко визначатися, інакше він може втратити

Сергій Тігіпко{jcomments on}Зараз кон'юнктурники з середовища Ющенка і йому подібних, з середовища малого, середнього бізнесу почали швидко переорієнтовуватися на Тігіпка. Але якщо Тігіпко не визначиться, не зорієнтується миттєво, наприклад не погодиться на прем'єрство ще до другого туру, то він так само це кон'юнктурне середовище і свій електорат може легко і швидко втратити. ..Стосовно пропозиції Тимошенко очолити уряд у разі її перемоги, це для Тігіпка реальний шанс. Якщо Янукович переможе, то навряд чи він запропонує саме Тігіпкові стати прем'єром . Янукович чомусь упевнений, що він отримає частину голосів Тігіпка автоматично, тому й не демонструє особливої зацікавленості ним. А ось з Тимошенко – це реальний шанс для Тігіпка.

Кандидат у президенти, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко перед відльотом з робочою поїздкою до Хмельницької і Вінницької областей заявила, що вона офіційно запропонувала Сергію Тігіпку посаду прем'єр-міністра України у разі її перемоги на виборах і чекає від нього відповіді до другого туру, повідомляє УНІАН.


«Проаналізувавши програми всіх кандидатів у президенти, які брали участь у першому турі, уважно вивчивши всі запропоновані реформи, їх результати, зіставивши програми кандидатів у президенти з моєю програмою як кандидата в президенти, я хочу зараз офіційно запропонувати Сергію Тігіпку посаду прем'єр-міністра України після моєї перемоги на президентських виборах», - сказала вона.


За словами Тимошенко, її стратегічна програма з реформування України і розвитку економіки майже співпадає з програмою Тігіпка.
«Я точно знаю, що за С.Тігіпка віддали голоси ті люди, які хочуть змін у країні так само, як і я хочу таких змін. І тому моя пропозиція базується на розумінні того, що в країні має бути команда, в якій люди можуть бути впевнені, – команда, яка може провести глибокі зміни в країні», - сказала Тимошенко.


Вона зазначила, що чекає відповіді від Тігіпка ще до другого туру президентських виборів. «Я розраховую на те, що він дасть чітку відповідь, щоб люди мали можливість визначитися щодо голосування в другому турі», - сказала прем'єр.

Що стримує Сергія Тігіпка пристати на пропозицію Юлії Тимошенко до другого туру? Чи буде Тігіпко цікавий після виборів і чи не ризикує він втратити електоральну підтримку і «привабливі» пропозиції на зразок прем'єрства, якщо довго торгуватиметься і розмірковуватиме? Коментують політологи Володимир Цибулько та Володимир Фесенко.

Володимир ЦибулькоВолодимир Цибулько:

Аналіз тігіпківського електорату свідчить про те, що це самостійні люди. Поведінка самого Тігіпка – і хочеться і колеться, так би мовити. З одного боку, цікава для його амбіцій пропозиція з прем'єрством, а з іншого боку він розуміє, що не маючи підтримки у парламенті , він буде не зовсім самостійний.

Принаймні він може зараз виторгувати для себе дострокові вибори мера Києва і заручитися підтримкою на цих виборах. Але є ризик програти. У Києві електорат Кличка підтримував Тігіпка. Якби Кличко брав участь у президентських виборах, Тігіпко не набрав у Києві скільки голосів. Він усе –таки не є киянином, а кияни не підтримують спроби «захопити « місто» чужинцями. Тому Тігіпко ризикує втратити свій електорат. Водночас він очевидно розуміє, що його результат – це не наслідок доброї роботи його штабів і партійної інфраструктури. Цього всього не було. Це по-суті наслідок втоми людей від Януковича, від Ющенка та від інших політиків. Можливо у регіонах, де великий вплив має Янукович, люди у другому турі голосуватимуть якраз за того, від кого вони втомилися, себто за самого Януковича. Крім того, Тігіпко має пам'ятати, що люди, які один раз проголосували за нього, не конче можуть за нього голосувати вдруге. Вони б хотіли бачити більш рішучого політика і послідовного. Якщо цього не буде, то виборці можуть і передумати. Програмні цінності Тігіпка збігаються справді більше з цінностями Тимошенко, а не Януковича. І в разі, якщо Тігіпко не визначиться найближчим часом, як і з ким йому рухатися далі, він ризикує багато втратити. Якщо він не визначиться до другого туру, він ризикує втрапити в розвилку цікаву. Не забуваймо, що він кон'юнктурник . І для того, аби йому грати далі, він має зібрати потужну кон'юнктурну команду, яка вміє паразитувати, правильно витискати з будь-яких ситуацій свій інтерес. Зараз кон'юнктурники з середовища Ющенка і йому подібних, з середовища малого, середнього бізнесу почали швидко переорієнтовуватися на Тігіпка. Але якщо Тігіпко не визначиться, не зорієнтується миттєво, наприклад не погодиться на прем'єрство ще до другого туру, то він так само це кон'юнктурне середовище і свій електорат може легко і швидко втратити.Володимир ФесенкоВолодимир Фесенко:

Зараз у Тігіпка дуже неоднозначна ситуація. З одного боку йому дуже хочеться стати прем'єр-міністром і це дуже помітно, тому він не відмовляється від цієї пропозиції. Власне виглядає, що це була його головна мета політичної кар'єри, яка стала зараз дуже близькою. Проте є певна електоральна логіка і ризики. Йому відверто радять не приставати на пропозицію отримати прем'єрство, бо він може втратити частину своїх голосів. Крім того, він може прийти до уряду у прийми до чужої команди. Але є й інші ризики. Якщо він не буде давати чіткої відповіді і не реалізує у найближчій перспективі очікування своїх виборців, то він може втратити суттєву частину своїх прихильників. Його електорат справді неоднорідний. Вони шукали альтернативу, яка не пов'язана ані з помаранчевим табором, ані з біло-голубим. І Тігіпко в ці очікування влучив. Якщо він буде довго тягнути з реакцією на пропозиції прийти реально до влади після виборів, то він ризикує повторити долю Яценюка. Тому він як у казці, праворуч підеш- коня втратиш, ліворуч підеш – голову можеш втратити. Йому треба оперативно все прорахувати і визначитися. До речі, не факт, що навіть, якщо будуть за півроку парламентські дострокові вибори, у нього знову з'явиться шанс стати прем'єр-міністром. Невідомо по-перше, чи він отримає такий же результат, як зараз. Стосовно пропозиції Тимошенко очолити уряд у разі її перемоги, це для Тігіпка реальний шанс. Якщо Янукович переможе, то навряд чи він запропонує саме Тігіпкові стати прем'єром . Янукович чомусь упевнений, що він отримає частину голосів Тігіпка автоматично, тому й не демонструє особливої зацікавленості ним. А ось з Тимошенко – це реальний шанс для Тігіпка. Ця пропозиція серйозна і приваблива, бо це і оновлення її політичного образу і зваблення частини його виборців і це врешті шлях до перемоги і Тимошенко і Тігіпка. Якщо ж Тігіпко пристане на пропозицію Тимошенко миттєво, то він має добрий шанс перетворитися з лідера потенційного на лідера реального. За інших обставин він ризикує багато втратити.

Цікаво:

  • З президентом Януковичем Україною керуватимуть олігархи, політична боротьба посилиться, а на дорозі до Європи увімкнуть червоне світло – вважають експерти;
  • Химка чорнорота на президентському престолі;
  • Політологи тлумачать заяву Ющенка як помсту виборцям і його нездатність думати про національний проект;
  • Ірина Бекешкіна: Нам соціологам треба знову зібратися і розібратися;
  • Ресурси Януковича вичерпані, а Тимошенко доведеться для перемоги попрацювати за вільний електорат-політологи;
  • «Мотиви участі Тимошенко у виборах - довести, що вибір українців на Майдані не був марним» - політологи;