A+ A A-
  • Written by Сергій Грабовський
  • Hits: 8245

Кандидат у президенти і його жлоби

yanukovych_angry{jcomments on}Добра знайома нашої сім'ї, вже літня інтелігентна жінка потрапила минулої осені на передвиборний виступ одного з провідних кандидатів у президенти. Висиділа весь належний час, прослухала виступи оточення лідера та його власний спіч, але коли народ почав розходитися, вирішила не товпитися, перечекати основу масу люду у вузьких дверях. Отож сиділа на своєму місці у залі, роздивлялася навколо. І побачила, як щойно згаданий лідер в оточенні свого почту спустився зі сцени та пройшов до центру залу, продовжуючи про щось розмовляти із наближеними особами. І чітко почула, як своїм від природи гучним голосом з майже царською інтонацією цей персонаж прорік: "Ну, что мне еще пообещать этим жлобам, чтобы меня наверняка избрали?"  

Якби наші демократи працювали професійно, то на цьому зібранні точно був би хтось із замаскованою камерою, відтак одкровення про "жлобів" пішло б в ефір – і виборча кампанія завершилася б у першому турі, а так тягнеться й зараз. Як не крути, а надто вже у нас у країні багато охочих бути обдуреними, - бо ж не треба бути професійним економістом, щоб зрозуміти: не може відсоток за іпотечні кредити бути меншим за величину інфляції; неможливо одночасно різко знизити податки і підвищити реальні зарплати; не вийде побудувати за короткий термін мільйон квартир для молодих сімей (тобто за кількістю населення – другий Київ); тим більше, не вийде повернути на користь України українську участь у побудові газопроводів для російського газу, які б оминали українську територію...

Тим часом варто було б громадянам звернути увагу навіть не на абсурдні обіцянки претендента та його команди (зрештою, а раптом розверзнуться небеса і звідки бурхливим потоком полинуть незліченні багатства?), а на ситуацію у краях, де "покращення вашого життя вже сьогодні" стало фактом ще 10 років тому, якщо не раніше, себто на те, як виглядає регіон, де всі чудеса вже здійснилися. Тим більше, що статистика дає чимало можливостей для такого вивчення й розуміння цієї ситуації.

Утім, варто обмежитися тільки одним її виміром, щоправда, надзвичайно актуальним у ці морозні дні та ночі. Я маю на увазі трагічну статистику обморожень та смертей від холоду.

Отже: загалом по Україні за допомогою лікарів із обмороженнями чи переохолодженням звернулися понад три тисячі пацієнтів. Дві третини з них довелося госпіталізувати. У трійці лідерів з обмороження перше місце посідає Київ. У столиці довелося госпіталізувати 814 постраждалих. На наступних місцях – Донеччина і Луганщина.

За даним ж прес-центру УНПЦ екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у період з 18 грудня 2009 року по 21 січня 2010 року 236 осіб загинули і 2.118 госпіталізовано внаслідок переохолодження й обмороження. 52 людини замерзли в будинках, одна (Хмельницька область) загинула в автомобільному заторі. Інші, очевидно, просто на вулиці...

Найбільша кількість загиблих від переохолодження в Донецькій області – 97 осіб, у Запорізькій – 29 осіб, у Київській – 17 осіб, у Волинській – 16 осіб, 13 замерзли у Сумській, 10 – у Хмельницькій, 7 – у Чернівецькій області, по 6 – у Херсонській, Харківській, Миколаївській областях, по 4 – у Дніпропетровській, Кіровоградській, Івано-Франківській і Рівненській областях, по 3 – у Вінницькій і Луганській областях, 2 – у Черкаській, по 1 – у Львівській, Полтавській, Тернопільській і Чернігівській областях і Криму.

Іншими словами, гинули люди всюди – навіть у відносно теплому Криму. Але звернімо увагу – на Галичині (де, між іншим, і Карпати, і лісові масиви, і шляхи не найкращі) загинули від холоду шестеро. Трагедія? Так. Але звернімо увагу: шестеро замерзлих на 5 з чимось мільйонів жителів.

А тепер подивімося: найбільше людей загинуло у Донецькій області – майже половина загиблих. І це при тому, що там проживає лише трохи більше, ніж 4,5 мільйона чоловік, тобто приблизно 1/10 населення Української держави. Невже ж у краю териконів найсуворіший клімат чи найтеплолюбивіші мешканці, тоді як "бандери" не бояться холоду, а у Карпатах замість смерек тепер ростуть пальми, баобаби і банани? Чи причина в іншому – в тому, що певна політична сила, яка там безконтрольно владарює останні 10 років, змогла насадити не тільки у владних структурах, а і в суспільстві зневагу до людських життів? До такої міри, що мало кого турбувала доля тих нещасних (головним чином бездомних), які замерзали у скверах і в підвалах начебто волелюбних шахтарських міст? Якщо так, то можна собі лише уявити, що буде з українцями у разі, якщо ця політична сила на чолі зі своїм лідером поширить свою безконтрольну владу на всю Україну і почне підганяти весь народ під свої "лекала". Ви порахуйте, скільки б тоді жертв забрав по всій Україні місяць зимових холодів...

Звичайно, далеко не всі у краю, де тривалий час владарюють ті, для кого весь народ – це тільки "жлоби", насправді стали жлобами. Звичайно, принципова зміна на краще соціально-політичної атмосфери в усій державі змінила б на краще й ситуацію на Донеччині. А сьогодні невблаганні цифри засвідчують, що цей край є зоною антропологічної катастрофи. Реальними винуватцями якої є якраз ті, хто вважає український народ зібранням дурнуватих жлобів. Хоча насправді саме ці персони у черевиках зі страусячої чи крокодилячої шкіри та поводженням піднесених у шляхетство лакеїв і є тими жлобами.

Отож сьогодні як ніколи актуальне гасло: "Ми – не жлоби! Жлоби – не ми!"

Цікаво:

  • З президентом Януковичем Україною керуватимуть олігархи, політична боротьба посилиться, а на дорозі до Європи увімкнуть червоне світло – вважають експерти;
  • Химка чорнорота на президентському престолі;
  • Політологи тлумачать заяву Ющенка як помсту виборцям і його нездатність думати про національний проект;
  • Ірина Бекешкіна: Нам соціологам треба знову зібратися і розібратися;
  • Ресурси Януковича вичерпані, а Тимошенко доведеться для перемоги попрацювати за вільний електорат-політологи;
  • «Мотиви участі Тимошенко у виборах - довести, що вибір українців на Майдані не був марним» - політологи;