A+ A A-
  • Hits: 4940

Виборчий післясмак

yanukovych_hand_vawe{jcomments on}Але це сталося. І ті, кого 5 років тому називали фальсифікаторами, бандитами увійдуть на Банкову тріумфаторами. Такої сатисфакції, чи як висловився сам Янукович, привітань з перемогою він уже чекає 5 років. Не виключено що ще до оголошення офіційних результатів виборів Віктор Янукович ці привітання отримав чи отримає від тих, хто власне й називав його і команду бандитами і фальсифікаторами.

 

Прикметно, що команда Віктора Ющенка, поруч з яким Тимошенко пройшла дуже нелегкий час і активно відпрацювала на його перемогу у 2004 р, відчаю не демонструвала. Ба більше, представники Секретаріату Ющенка на всіх телеканалах аж зловтішалися зафіксованою соціологами поразкою своєї колишньої партнерки.

Вони усі гуртом закликали Тимошенко поступитися Януковичу, визнати поразку. Аби сатисфакцію уже отримав Віктор Ющенко? !, котрий, як висловився Микола Томенко, активно і небезуспішно «пропахав» на перемогу Януковича і для якого сенсом останніх років було «добити» Юлю. Ющенкові вдалося це. На зло Юлі і її виборцям, які 5 років тому голосували за президента Ющенка, а заодно і на зло країні?

Уже зараз не лише помаранчевий виборець спантеличений. Європейська преса, реагуючи на такий результат виборів, дещо розгубилася. Деякі видання відважилися назвати речі своїми іменами. Віктор Янукович є дуже корисною політичноою вивіскою для "магнатів українського бізнесу", написала газета The Financial Times.(Українська правда. http://www.pravda.com.ua/news/2010/02/8/4737811/)

"Магнати українського бізнесу на чолі з найбагатшою людиною цієї країни Рінатом Ахметовим подолали свої сумніви після 2004 року і залишилися разом з Януковичем. Він зі своїм обмеженим інтелектом і слабкою ідеологією був і залишається досить корисною політичною вивіскою", - йдеться у виданні.

Автори статті також відзначають, що російські керівники не приховують своєї огиди до Януковича. «У підтягнутого колишнього офіцера КДБ, а нині прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна мало спільного з цим огрядним колишнім ув'язненим", - йдеться у статті.

Про те, кому слугуватиме Президент Янукович, говорили й провідні українські політологи, науковці. Опитані «Політичною думкою» експерти попереджали, що уразі перемоги Януковича політичні протистояння посиляться, дорога до Європи буде «заблокована», а державними інституціями, зокрема президентом керуватимуть олігархи. Вони(олігархи) й визначатимуть стратегію розвитку країни. Ющенко так глобально не зазирав? Йому аби Юлю знищити. Політично. Очевидно, що такий перебіг пост помаранчевої доби так званий демократичний виборець собі не уявляв. Саме тому він за зауваженнями деяких інтелектуалів довго приходитиме до тями і звикатиме до «інтелектуала» Януковича з його командою циніків і майстерних маніпуляторів.

Паралельно український виборець мусить якщо не переосмислити, то бодай би відзначити роль так званих національно-демократичних партій, які усю незалежну історію України або добровільно здавалися «узурпаторам», «ворогам національної ідеї» або ж активно допомагали їм домінувати. Чи стало легше від перемоги Януковича молодим і не дуже молодим так званим демократам –Яценюкові, Тігіпкові,Тягнибоку, Гриценку, Костенкові, більшість з яких записалися у лави «противсіхів» разом з Ющенком? І хто відповідатиме за дозвіл на реванш Януковича, а головне за його діяльність, про ризики від якої для країни говорять експерти і пише західна преса.

Найважче сьогодні мабуть Тимошенко, яка поклала 5 складних років життя в умовах масової безпорадності, а часом просто бездіяльності чоловіків при владі, в умовах суцільних зрад і корисливості довкола, на реалізацію, як вона вірить, помаранчевих ідеалів. Вона єдина вийшла на війну з кризою і почала її приборкувати...А завтра вона мусить щось сказати про соціологічну і згідно даних ЦВК перемогу Януковича. Можливо це навіть гірше і складніше ніж на війні з кризою і важче ніж на війні Ющенка з нею?

Ще більше безсонних ночей їй доведеться пережити очевидно потім. Окрім проведення ревізії не лише роботи штабів, чимало з яких сумлінно відпрацювали вибори як на війні всупереч тиску і різним перешкодам, а деякі злегковажили, нехай навіть ненароком, вона мусить замислитися над моральними якостями членів власної команди, команди партнерів, вірністю обраних тактик і стратегій, про свої політичні плани і найголовніше, з ким їх реалізовувати далі і як.

Марина Пирожук