A+ A A-
  • Hits: 5775

Рішення КС приведе Україну на шлях до диктатури і національної ворожнечі

Тарас Кузьо
Тарас КузьоРішення КС приведе Україну на шлях до диктатури і національної ворожнечі. Це буде дуже далеко від "політичної стабільності", якою Янукович вихваляється, що він начебто її приніс в Україну. Найгірше, що рішення КС знищить те, що ще залишилося від довіри до державних інститутів в Україні

Янукович стверджує, що він потребує конституційних змін для сприяння "реформи". Але Янукович не Михайло Саакашвілі, президент Грузії, який скерував країну до президентської системи після революції троянд 2003 року,однак Грузія після цього здійснила радикальні реформи, в тому числі скеровані на ліквідацію корупції. З березня цього року президент Янукович мав повний контроль над парламентом, правлячу коаліцію та уряд, але не зробив жодних реформ під час його перших 200 днів перебування на посаді.

Янукович розповів журналістам і європейським лідерам на саміті у Ялті, що він підтримує верховенство закону і демократії. Його рекорд в офісі показує інше- безкінечні конституційні та правові порушення. Дев'ять членів коаліції порушили Конституцію, поєднуючи з весни роботу в уряді та парламенті.

Рішення КС кидає Україну у правовий хаос. Внаслідок ми не можемо говорити про стабільність правової системи. Найгірше, що рішення КС знищить те, що ще залишилося від довіри до державних інститутів в Україні. Держава і далі показуватиме зовнішньому світові, що політики, такі як президент Янукович, готові грати з Основним законом з політичних причин і розправлятимуться (отримуватимуть реванш) за своє приниження у виборах 2004 року.

Постанова КС означає, що закони, ухвалені протягом останніх п'яти років можуть бути змінені. Договори, які були ратифіковані вже не працюють (у тому числі продовження в квітні базування Чорноморського флоту РФ в Севастополі) і нарешті останні вибори, які були проведені, можна вважати неконституційними.

Янукович був обраний в умовах чинності Конституції 2006 року, і дострокові парламентські вибори були проведені теж в рамках цієї ж Конституції. Віктор Ющенко тоді повинен відновити свою позицію як президент ще на чотири роки, оскільки він служив лише один рік свого терміну в 2005 році в межах Конституції 1996 року.

Рішення КС приведе Україну на шлях до диктатури і національної ворожнечі. Це буде дуже далеко від "політичної стабільності", якою Янукович вихваляється, що він начебто її приніс в Україну.