Logo

Бажаючі покерувати країною зареєструвалися

Вивіска ЦВК. Реєстрацію завершено.9 листопада ЦВК припинила прийом документів від бажаючих позмагатися за пост Президента України. Згідно закону про вибори, подання документів до Центрвиборчкому завершується за 68 днів до дня виборів. Ті претенденти, котрі наробили помилок у своїх документах можуть їх виправити до 11 листопада. До 18 листопада перелік кандидатів в Президенти має бути опублікований у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр».Наразі Центрвиборчком зареєстрував 17 кандидатів в президенти України.

 


Посвідчення кандидата в президенти отримали: юрист Олег Рябоконь, лідер громадянської позиції Анатолій Гриценко, лідер Фронту змін Арсеній Яценюк, лідери Компартії Петро Симоненко, Народної партії Володимир Литвин, Партії регіонів Віктор Янукович, ВО Свобода Олег Тягнибок, глава Української народної партії Юрій Костенко, Партії вільних демократів Михайло Бродський та лідер Соцпартії Олександр Мороз, чинний нині Президент Віктор Ющенко, банкір Сергій Тигипко, народний депутат Інна Богословска, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, депутат Київської міськради Олександр Пабат, само висуванець Василь Противсіх та лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун.

 

В останній день прийому документів ЦВК відмовила чотирьом громадянам у реєстрації кандидатами на пост Президента України. Усі четверо не є відомими широкому загалу.Перед тим ЦВК відмовила в реєстрації семи громадянам.

Виборча кампанія стартувала 19 жовтня. З 20 жовтня розпочався процес висування кандидатів партіями. Право агітувати за себе кандидати отримали після реєстрації в ЦВК. До 1 січня 2010 кожен громадянин має отримати запрошення на вибори. З 2 заборонено поширювати соціологічну інформацію про рейтинги кандидатів. Виборчі дільниці 17 січня працюватимуть з 8 ранку до 20.00 вечора. Після закриття дільниць дозволяється оприлюднити результати екзит-полів. Центрвиборчком має оприлюднити результати виборів після 27 січня 2010. У разі, якщо у першому турі не буде переможця, ЦВК призначить дату другого туру виборів.

Партії також зареєструвалися на вибори

Міністерство юстиції завершило 10 листопада видачу документів партіям для участі у президентській виборчій кампанії. За даними міністра юстиції Миколи Оніщука, суб'єктами виборчого процесу стало 18 партій, зокрема партія "Справедливість", Компартія, Соціал-демократична партія, "Союз Лівих Сил", Народна партія, "Батьківщина", Партія регіонів, "Свобода", Українська народна партія, Соцпартія, Молодіжна партія України, Слов'янська партія, Прогресивна соціалістична партія України, Народно-демократична, Патріотична партії, Селянськаа та Всеукраїнська партія трудящих.

Пропрезидентська партія "Наша Україна" не зареєструвался в Мінюсті. Однак міністр юстиції твердить, що це не заважатиме їй проводити агітацію на виборах. Представники «Нашої України» не зареєструвалися в кандидати у президенти. Формальний лідер партії Президент Віктор Ющенко вирішив йти на вибори як само висуванець.

За даними соціологічних служб найбільш рейтинговими із зареєстрованих кандидатів у президенти є Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Вони, за даними експертів, і змагатимуться реально за президентське крісло.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.