A+ A A-
  • Hits: 50698

Ющенко та Янукович бояться публічних дискусій з Юлією Тимошенко, бо знають, що програють – переконані експерти

Yushchenko_Yanukovych_Tymoshenko{jcomments on}Чому Ющенко та Янукович проігнорували теледебати з Тимошенко? Що може спонукати головних кандидатів у президенти до публічної дискусії у ЗМІ і чи варто сподіватися на таку дискусію?
Коментарі політологів:Базів Василь, президент Центру глобальних та національних стратегійБазів Василь, президент Центру глобальних та національних стратегій:

Я думаю, що до кінця кампанії Янукович буде уникати очних дебатів з Тимошенко, оскільки його оточення розуміє, що він і вона це різні вагові інтелектуальні категорії. І дебати будь-якого ґатунку – на економічну, політичну тему, Тимошенко виграватиме. Можливо Янукович має свої певні переваги, але публічна риторика та інтелектуальне самовираження –це його найслабше місце. Ясна річ, що демонструвати це найслабше місце він не захоче. Стосовно ж Ющенка, то він не може бути дискутантом ще й тому, що не є реальним претендентом на президентське крісло. Єдина мотивація чому вони не прийшли –це страх програти. Принаймні їм вистачило розуму це усвідомити. Думаю, що публічних дебатів на цій кампанії серед головних конкурентів взагалі не буде.

 

Березовець Тарас, політичний експертБерезовець Тарас, політичний експерт:

Те що Янукович і Ющенко не з»явилися у програмі Савіка Шустера було прогнозованим. Ніхто із серйозних експертів і не розраховував побачити цю трійцю разом. Відсутність можливості говорити без суфлера, без підготовлених заздалегідь запитань і без підтримки своїх експертів та журналістів для Януковича може бути справжнім кошмаром. Ми бачили, коли Янукович був у студії Шустера, а Тимошенко включали з Кабміну. Він навіть в таких умовах хвилювався, оскільки не встигав в умовах пінг-понгу ловити м»ячики і реагувати на критичні зауваження Тимошенко. Думаю, що зустріч Януковича з Тимошенко у прямому ефірі можлива після першого туру. Але Янукович мусить ретельно до цього готуватися. Це передбачатиме підставних експертів, журналістів, які можуть допомогти витримати це. Чому не прийшов Ющенко? У нього немає комплексу Тимошенко. Це була свідома тактика. Він і його радники намагаються його подати зараз як монарха. А відповідно монарху не можуть ставити запитання. Він має бути в ефірі один, він має вирішувати які там сидітимуть експерти і журналісти і скільки йому говорити. І звичайно ми знаємо практику прес-служби президента редагувати запитання. Під час дебатів з Тимошенко цього всього не було б, тому вони і не прийшли.

 

Гарань Олексій, політологГарань Олексій, політолог:

Чому вони не прийшли у п»ятницю? Тому що у таких дебатах Тимошенко виглядає сильнішою і за стилем і за риторикою. Вона легше оперує також аргументацією. Що може спонукати до дебатів? Я не певен, що вони можуть бути до першого туру. Єдине, що громадськість може вимагати такої дискусії між двома кандидатами перед другим туром. Але я не певен що це вплине на Януковича. Є ризик, що він від них відмовиться через страх програти їй. Закон це дозволяє. Звичайно Партія регіонів зважує, що краще для їхнього лідера, а що не бажано. Дебати, на їх погляд, небажані, бо можуть бути програшні.

 

Голобуцький Володимир, агентство моделювання ситуаційГолобуцький Володимир, агентство моделювання ситуацій:

Зрозуміло, що перегнати Тимошенко у публічній сфері ще нікому не вдалося. Тому це не дивно, що уже рік Янукович відмовляється від публічної дискусії з Тимошенко, оскільки результат очевидний. По друге, у них немає концепції, аргументів. Вони не хочуть і бояться публічності і не хочуть зустрічатися один на один. Для них краще критикувати Тимошенко без неї, оскільки під час дискусії це все можна спростувати. Одна річ, коли вони дискредитують її в аудиторії з виборцями, інша річ заявити те саме Тимошенко. Цього звичайно не буде. Що може їх спонукати до теледебатів? Громадянське суспільство може змусити їх. Зокрема Януковича і Тимошенко. Але й у цьому випадку Янукович побоїться публічної дискусії з Тимошенко. Він та його команда знайдуть якусь причину, аби цього не було. Він боїться зараз особливо теми «Межигір»я» і самої Тимошенко звичайно.

 

Жданов Ігор, політологЖданов Ігор, політолог:

Мені здається, що ані Янрукович, ані Ющенко не відважилися просто вийти з нею на пряму дискусію. Навряд чи така дискусія й відбудеться. Я чесно кажучи не бачу сенсу дискусії у рамках трійці. Все ж таки це президентські вибори і за усієї поваги до глави держави, у нього шанси мінімальні у виході до другого туру. Є два основних претендента - Тимошенко і Янукович. Цікаво було б послухати саме цих політиків. І якщо Янукович говорить, що він завжди готовий до дії і що він рішучий та сильний політик, то він має це довести на практиці і піти на дискусію з Тимошенко. Адже це ознака нормального демократичного суспільства. Суспільство має побачити їхні позиції у прямому ефірі. До другого туру очевидно таких дебатів не буде. Я все ж таки сподіваюся, що вони відбудуться між першим і другим туром перегонів. Кандидати, які вийдуть до другого туру зобов»язані це зробити. Для суспільства це був би дуже вдалий механізм, який би допоміг їм вибрати.

 

Погребинський Михайло, директор Центру політичних досліджень і конфліктологіїПогребинський Михайло, директор Центру політичних досліджень і конфліктології:

Абсолютно природно те, що вони відмовляються спілкуватися з Тимошенко, оскільки знають, що це не буде їм на користь. Я думаю, що Янукович можливо буде змушений взяти участь в теледебатах після першого туру. А зараз він має найвищий рейтинг і звісно боїться ризикувати. Стосовно ж Ющенка, то він мабуть не програв би. Але він вважає, що йому це не потрібно. Він щодня безкінечно ображає Тимошенко і я думаю, що тому й не пішов.

 

Вадим Карасьов, політологВадим Карасьов, політолог:

Янукович не прийшов суто з прагматичних міркувань, бо він розраховує що розрив у першому турі буде на його користь, а отже ризикувати, втрачати бали, бонуси, він не захотів. Янукович уникнув прямого зіткнення. Тимошенко навпаки потрібно зменшувати соціологічний розрив, тому їй якраз потрібно ризикувати, вигравати відкритий бій, пропонувати контакт, в якому вона може виглядати переконливіше за Януковича. Стосовно Ющенка, то заявка прийшла занадто пізно, у четвер, а графік президентові не дозволяв. Тому йти непідготовленим на дебати не було сенсу для Ющенка. Хоча аби виправити соціологічний рейтинговий стан, для цього йому потрібна пряма дебатна зустріч з Тимошенко. Взагалі зараз була б дуже цікава якраз дискусія між помаранчевими лідерами.


(При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання http://www.politdumka.kiev.ua на «Політична думка» обов'язкове) 

 

Цікаво:

  • Ющенко: крах останнього міфу;
  • Політологи називають теперішню виборчу кампанію деструктивною і найбільш примітивною;
  • Ющенко та Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархів - думка експертів;
  • Ющенко може стати прем'єром при президентові Януковичу - прогнозують експерти;