A+ A A-
  • Hits: 5199

Народний артист України Олександр Пономарьов: «Як можна людину змусити робити те, що вона має робити, але не може»

Народний артист України Олександр Пономарьов (фото з сайту: www.ponomaryov.com)Коли пишуть, що не хочуть дебатів, бо не хочуть брати участь у чемпіонаті брехні, у мене це викликає здивування. То прийди і скажи свою правду, сперечайся, дебатуй, аби це люди побачили. А то ми маємо теоретично кандидата у президенти людину, яка боїться відкритого спілкування з конкурентами, яка боїться дискусії і серйозних запитань. Мене це особисто обурює. Учора Янукович на одному каналі заявив, що він лише вивчає українську мову. Ну вибачайте, ця людина хоче керувати країною і ще збирається роками вивчати державну мову?!... Знаєте, я поважаю Ющенка і знаю, що він патріот. Але у нього нічого не вийшло зробити для країни за 5 років. Коли людина сама про себе каже, що він задоволений своєю діяльністю на посту президента, а 98% людей незадоволені, знаєте, це викликає ...уже щось більше, ніж здивування.

- Як ви оцінюєте виборчу кампанію, особливо її завершення? Що переважає, на Ваш погляд, брудні технології чи об'єктивна змагальність?

- Я не дуже хотів би говорити про брудні технології, бо мене, наприклад, зараз хвилює більше те, чому деякі кандидати у президенти бояться виходити до людей і спілкуватися з ними, відповідати перед ними. Ще більше мене непокоїть небажання основних кандидатів виходити у відкриті теледебати. Це демократична практика, без якої не обходиться цивілізована країна. Ми ж не обираємо директора заводу. Ми обираємо главу держави. А це людина, яка буде представляти на світовому рівні нашу державу. І потрібно, щоб ми знали і бачили, на що вона здатна, що вона робить і як вона розуміє свої завдання.

- А чому, на Ваш погляд, деякі кандидати у президенти уникають відкритих дискусій з конкурентами? Поодинці більшість з них дуже відважні і різкі у критиці конкурентів, однак сказати це в обличчя не відважується жоден з основних кандидатів. Крім Тимошенко, яка висловила готовність поспілкуватися і з Януковичем і з Ющенком. Вони бояться програти?

- Я не розумію чому? Насправді будь-який кандидат зобов'язаний приймати такі виклики і спілкуватися з будь-ким. Коли пишуть, що не хочуть дебатів, бо не хочуть брати участь у чемпіонаті брехні, у мене це викликає здивування. То прийди і скажи свою правду, сперечайся , дебатуй аби це люди побачили. А то ми маємо теоретично кандидата у президенти людину, яка боїться відкритого спілкування з конкурентами, яка боїться дискусії і серйозних запитань. Мене це особисто обурює. Крім того, учора Янукович на одному каналі заявив, що він лише вивчає українську мову. Ну вибачайте, ця людина хоче керувати країною і ще збирається роками вивчати державну мову. Абсурд.

- На законодавчому рівні ця процедура чітко не виписана наразі, як можна претендентів на президентський пост зобов'язати зробити це зараз?

- Як змусити претендентів до дебатів? Я навіть не знаю. Як можна людину змусити робити те, що вона має робити, але не може. Коли Янукович каже, що він і в другому турі не дебатуватиме з конкурентом, ну то що тут поробиш? Вважаю, що треба все ж таки цю норму законодавчо чітко закріпити.

- Днями академік Попович написав відкритого листа до чинного глави держави, де він вказує, що Ющенко «поливає брудом» свою колишню соратницю Тимошенко, слугуючи тим самим Януковичу і закликає припинити таку практику. Чи не планують з подібною заявою звернутися до кандидатів митці, зокрема ті, які підтримують Тимошенко під час кампанії?

- Я не розумію цієї критики на адресу прем'єра, бо ця критика не має жодних підтверджень. Знаєте, я поважаю Ющенка і знаю, що він патріот. Але у нього нічого не вийшло зробити для країни за 5 років. Коли людина сама про себе каже, що він задоволений своєю діяльністю на посту президента, а 98% людей незадоволені, знаєте, це викликає уже щось більше , ніж здивування. Лист академіка Поповича підтримую. Він молодець, бо наважився написати і написав правильно і обґрунтовано. Кожне слово його підтримую, тому друге таке звернення, скажімо, від митців уже непотрібне. Він це зробив найкраще. Крім того, наше звернення можуть уже не встигнути почути.

- Чи вірите ви в чесні вибори? Ви їздите країною, спілкуєтеся з людьми, чи готові українці захищати свій вибір, як це було у 2004 році на Майдані і у який спосіб цього разу?

- Упевнений, що Майдан 2004 року не повториться. Чи будуть вибори чесними? Власне завдяки Майдану ми маємо більше можливостей контролювати вибори через довірених осіб, спостерігачів. Хоча фальсифікацій навіть за таких умов я не виключаю.

(Марина Пирожук)

Цікаво:

  • «Мотиви участі Тимошенко у виборах - довести, що вибір українців на Майдані не був марним» - політологи;
  • Тимошенко vs Янукович: шанси на перемогу;
  • Політологи називають теперішню виборчу кампанію деструктивною і найбільш примітивною;
  • Ющенко та Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархів - думка експертів;
  • Ющенко: крах останнього міфу;