A+ A A-
  • Hits: 4476

«Та свобода слова, якою так пишається Віктор Ющенко - це імітація свободи слова… Участь Віктора Януковича у програмі ICTV - пародія на свободу слова» - Володимир Цибулько

Володимир Цибулько«Та свобода слова, якою так пишається Віктор Ющенко - це імітація свободи слова. Оскільки така свобода слова недієва. Про це можна говорити багато, але жодних управлінських рішень вона не дає. По-суті така імітаційна свобода слова розбестила не лише суспільство, а в першу чергу політиків. Вони не готові чесно і відкрито працювати, чесно відповідати». Про це «Політичній думці» заявив політолог Володимир Цибулько, відповідаючи на запитання про те, що може змусити головних претендентів на президентський пост вийти на відкриті теледебати.

За його словами, рівень розмов журналістів з кандидатами у президенти засвідчує ангажованість українських ЗМІ і абсолютну неготовність політиків відповідати на важливі, гострі запитання. «Це ж якась пародія на свободу слова. Останнє яскраве цьому підтвердження- участь Віктора Януковича у програмі ICTV. По-суті жодного нейтрального журналіста, жодного серйозного і суспільно значимого запитання до кандидата не було. Це окозамилювання, а не свобода слова» -сказав він.

Політолог переконаний, що за таких умов організувати справжні теледебати між претендентами на президентське крісло не вдасться навіть у другому турі. «Якби у нас були реально незалежні ЗМІ, то можна було б говорити про необхідність і можливість проведення дебатів. А доки існує така модель вільної преси, доки існує суспільна інерція і відсутні загрози нового Майдану, доти нічого не зміниться. Хіба що змусити політиків через законодавчо закріплені чітко норми виконувати ці функції»- відзначив Цибулько, наголосивши на персональній відповідальності за таку ситуацію Віктора Ющенка.

«По-суті, безвольний і ніякий управлінець Ющенко довів кучмівську модель управління державою до абсурдної досконалості. Гадаю, що новій владі доведеться думати про іншу модель, зокрема про заснування громадського мовлення. В Україні немає жодного нейтрального телеканалу, радіо, газети. Тому оці заяви і звіти Ющенка про свободу слова, як його досягнення, просто недолугі»- сказав політолог.

Цікаво:

  • «Мотиви участі Тимошенко у виборах - довести, що вибір українців на Майдані не був марним» - політологи;
  • Тимошенко vs Янукович: шанси на перемогу;
  • Політологи називають теперішню виборчу кампанію деструктивною і найбільш примітивною;
  • Ющенко та Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархів - думка експертів;
  • Ющенко: крах останнього міфу;