A+ A A-
  • Hits: 4197

У Комітеті виборців України згодні з Тимошенко і вважають ухвалені зміни до закону про вибори безглуздими і недемократичними

KVU{jcomments on}Цей закон дуже дивний з точки зору логіки виборчого процесу, традицій виборчого процесу і взагалі здорового глузду. Тому що відсутність будь-якого кворуму в комісіях суперечить принципу колегіальності, демократичності комісії. Логіка Партії регіонів зрозуміла. Проблема у тому, що закон вийшов в інтересах певної політичної сили, а не виборців... - представник КВУ.  

Кандидат у президенти, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що ухваленим 3 лютого законом про внесення змін до закону про вибори, в Україні більше чесних виборів не буде.

«Відтепер на базі цього закону можна викидати без суда і слідства членів виборчих комісій і формувати їх на базі одного кандидата. Це руйнує демократію у державі , це повністю руйнує вибір людей. Я буду вживати надзвичайні заходи. Я звертаюся до Президента, якщо він відчуває, що він є гарантом Конституції, якщо він відчуває, що він несе відповідальність за продовження розвитку демократії у нашій державі, то на цей закон необхідно терміново накласти вето. Якщо вето не буде накладено, я буду вважати що Президент є учасником процесу по руйнації виборів»- сказала Тимошенко. Завтра прем'єр планує поінформувати послів західних держав «про те, що з моменту підписання цього закону більше виборів в Україні не буде».

Як відомо, Верховна Рада України за чотири дні до другого туру виборів президента ухвалила закон України «Про внесення змін до закону України «Про вибори Президента України». За внесення змін проголосували 233 народних депутати з 243, зареєстрованих у сесійній залі, серед яких 172 депутати від фракції Партії регіонів, 29 – від НУНС, 27 – від КПУ ,4 – позафракційні і один від БЮТ.

Ініціатором змін до закону про вибори був перший заступник голови парламенту, член фракції Партії регіонів Олександр Лавринович. Згідно ухвалених змін, із закону вилучено положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш, ніж дві третини складу комісії. При цьому у випадку бездіяльності виборчої комісії комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно.

Законом також передбачено, що в разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної окружної виборчої комісії за 20 днів до дня повторного голосування, Центральна виборча комісія формує склад окружної виборчої комісії у складі 14 осіб по 7 від кожного кандидата за поданням голови відповідної обласної ради.

У разі, якщо кандидат у президенти не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії за вісім днів до дня повторного голосування, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості 16 осіб, по 8 від кожного кандидата, за поданням голови міської, районної ради.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович висловив переконання, що президент Віктор Ющенко підпише ці зміни до закону про вибори президента. За його словами, найближчим часом всі необхідні документи будуть оформлені, і ініціатори цього закону будуть просити президента його підписати.

Представник Президента у Верховній Раді України Ігор Попов відзначив, що у законі «є аргументи «за» і «проти» і що президент визначатиметься з його подачі.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко між тим висловлює сподівання, що у Президента Ющенка вистачить «здорового глузду» і він не підпише цей документ.

«Цей закон дуже дивний з точки зору логіки виборчого процесу, традицій виборчого процесу і взагалі здорового глузду. Тому що відсутність будь-якого кворуму в комісіях суперечить принципу колегіальності, демократичності комісії. Логіка Партії регіонів зрозуміла. Проблема у тому, що закон вийшов в інтересах певної політичної сили, а не виборців»- підкреслив Черненко. За його словами потрібно було апелювати до членів комісій, які зривали кворум, а не ухвалювати такі безглузді закони. «За логікою ухвалених у парламенті змін до закону можна ще прийняти інше подібне рішення, що в комісіях рішення ухвалює не більшість, а меншість. Тому залишається сподіватися, що Президент не підпише цей закон»- відзначив представник КВУ.

Фракція БЮТ паралельно звернулася до голови Верховної Ради Володимира Литвина із заявою не підписувати закон "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України", який ухвалила Верховна Рада України.

БЮТівці вважають, що закон був ухвалений всупереч усім правовим нормам, які регламентують діяльність законодавчого органу держави.

"Підписання Володимиром Литвиним цього закону буде свідчити про те, що спікер парламенту спільно з Партією регіонів та її лідером Януковичем, перетворює законодавчий орган держави в джерело повного ігнорування букви закону, принципу верховенства права та інструмент обслуговування політичних інтересів Партії регіонів", - йдеться у заяві.

В БЮТ зазначають, що ухвалення цього закону відбулось з грубим порушенням усіх норм. У фракції вважають, що перед розглядом цього законопроекту у другому читанні він мав бути розглянутий профільним комітетом. "Депутати повинні були подати свої доповнення та зауваження і лише після їх оформлення комітетом державного будівництва та місцевого самоврядування ВРУ та його висновку він міг розглядатись у сесійній залі Верховної Ради України", - мовиться в заяві фракції.

Соратники Тимошенко наголошують, що для розгляду цього законопроекту на позачерговому засіданні парламенту 3 лютого не було жодних законних підстав. "Методи, завдяки яким сьогодні був проголосований законопроект Лавриновича, яскраво свідчать, що він писався не для удосконалення виборчого процесу, а виключно для створення необмеженого поля для застосування масштабних фальсифікацій, які спотворять вибір громадян України», - йдеться у зверненні.

Цікаво:

  • «Дебати – це остання перевірка на здатність бути символом нації» - політолог;
  • Янукович - Тимошенко: чи між ними дійсно немає різниці?;
  • З президентом Тимошенко політичні конфлікти в Україні припиняться і пожвавляться стосунки з Європою - політологи;
  • Луценка усунули, аби не було чесних виборів?;
  • З президентом Януковичем Україною керуватимуть олігархи, політична боротьба посилиться, а на дорозі до Європи увімкнуть червоне світло – вважають експерти;
  • Ресурси Януковича вичерпані, а Тимошенко доведеться для перемоги попрацювати за вільний електорат-політологи;