A+ A A-
  • Hits: 4369

Експерти вважають переконливою позовну заяву команди Тимошенко, однак не впевнені, що верховенство права переважить політичну доцільність

admin_sudВищий адмінсуд зупинив дію рішення ЦВК про встановлення результатів виборів президента до розгляду позову Юлії Тимошенко. Водночас суд не зміг задовольнити клопотання Тимошенко про заборону Віктору Януковичу складати присягу президента. У суді вважають, що Янукович не є відповідачем у цій справі, а отже суд немає правових підстав для заборони на вчинення ним певних дій. Нагадаємо, що ЦВК оголосила Януковича переможцем виборів президента у неділю ще до розгляду позовних заяв команди Тимошенко, а парламент вирішив провести урочисте засідання, на якому складе присягу президент 25 лютого. Наскільки аргументованою виглядає позиція команди Тимошенко у суді і що стане визначальним у цих судових процесах – політична доцільність і симпатії чи верховенство права? (Думки експертів)

 

Березовець ТарасБерезовець Тарас:

Позовні документи БЮТ, які містять інформацію про фальсифікації на виборах, є достатньо аргументованими і переконливими, як на мене. Відео, друковані матеріали, які вказують на зловживання під час виборів достатньо переконливі, мають велику доказову базу, хоча Вищий адмінсуд швидше керуватиметься політичною доцільністю, а не юридичною логікою. Відповідно я не очікую, що суд зможе скасувати підсумки виборів, визнати їх такими, що були сфальсифіковані і призначити переголосування. У такій ситуації Тимошенко доведеться апелювати до Верховного Суду України як до наступної інстанції. Завдання мінімум сьогодні призупинити рішення парламенту з приведення Януковича до інавгурації 25 лютого. По суті таке рішення ВАСУ уже виніс. Єдине, що навряд чи до цього дослухається штаб Януковича. Вони будуть ігнорувати будь-які судівські рішення, оскільки не керуються юридичною площиною і це очевидно.

 

Голобуцький ОлексійГолобуцький Олексій:

Я не юрист, але ознайомившись зі змістом позову можу сказати, що він достатньо аргументований. Я як громадянин, як експерт побачив, що були порушення і не дарма ВАСУ зупинив рішення ЦВК про перемогу Януковича. З огляду на змістовність позову щодо порушень , я не виключаю, що суд може перенести і інавгурацію президента. Бо ті порушення, на які вказує БЮТ, як мінімум мають поставити під сумнів чесність виборів.Карасьов ВадимКарасьов Вадим:

Юридична позиція Тимошенко дуже аргументована , але з політичної точки зору вона не може вважатися як переконлива. Тому що переконливість позиції забезпечується не окремими позовами, документами чи окремими аргументами, це забезпечується усіма складовими політики. Не може бути одної позиції під час першого туру, і іншої позиції під час другого туру. Коли політик йде на вибори з влади, включається те, що політологи називають ретроспективне голосування. Люди оцінюють політика не за гаслами, а за справами. У першому турі Тимошенко не була таким виразником національних інтересів, як у другому турі. Справа у судах закінчиться моральною сатисфакцією Тимошенко. З моральної і політичної точки зору вона залишиться непереможеною, а з юридичної точки зору виграє вибори Янукович, який виграв вибори з електоральним міфом і залишається лідером лише Східної України. Тимошенко треба готуватися до парламентських, наступних президентських виборів.Поляков Володимир:

Стосовно аргументованості доказової бази команди Тимошенко, то на думку юристів і експертів це перевершило усі очікування. Це навіть вразило суд як ми бачимо, оскільки саме на підставі цих матеріалів Вищий адмінсуд зупинив дію рішення ЦВК про встановлення результатів виборів. Подальша доля виборів і позову команди Тимошенко залежатиме уже від спроможності юристів БЮТ довести справу до кінця, посилаючись на докази, які зібрані. Стосовно третього туру, то з юридичної точки зору їх проведення неможливе, але шанси зберігаються принаймні на переголосування голосів або скасування виборів на окремих дільницях. Загалом у Тимошенко не багато шансів виграти справу юридично і радикально щось змінити, оскільки Вищий адмінсуд уже давно підпорядкований Партії регіонів. Ми знаємо також, що і більшість суддів адмінсуду лояльно ставляться до Януковича.Жданов ІгорЖданов Ігор:

Позов справді готували професійні юристи. Там є багато посилань не лише на норми внутрішнього законодавства, а й на норми європейського. Одне слово, доказова база достатньо переконлива. Зупинюся на окремих фактах. Це різниця між кількістю виборців, які були у держреєстрі і виборцями, які були внесені до списків під час повторного голосування 7 лютого. Різниця у більш ніж 300 тисяч викликає питання, звідки з'явилася така кількість виборців, які до того ж голосували по декілька раз. Також досить мотивованим є посилання на кількість осіб, які виїжджали до дому виборців. Водночас важко давати оцінки професійні, бо треба бачити додатки до позову. Важливо, щоб суди засідали публічно і відкрито під камерами, тоді ми й побачимо, чи може наш суд буде незалежним і ухвалювати юридичні, правові рішення, а не політичні.

Цікаво:

  • Тимошенко вимагає третій тур президентських виборів;
  • В Україні запроваджується диктатура олігархії - Віктор Небоженко;
  • ЦВК поквапилася з підсумками виборів, аби вгодити Януковичу - експерти;
  • Янукович і НАТО!;
  • Янукович не може бути лідером нації апріорі - експерт;
  • «Противсіхство»: принципова позиція чи хворе самолюбство?;
  • Виборчий післясмак;