A+ A A-
  • Hits: 4186

Юрій Андрухович: Моєю помилкою було -і я це визнав- те, що я між першим і другим туром не кинувся агітувати за Тимошенко

AndruhovychЯ думаю, що ми насправді повертаємося з Януковичем не в 90-ті, а в 70-ті. І до Майдану нам справді ще далеко. Зупинити здачу національних інтересів може масовий організований спротив. Інших варіантів я не бачу. Дострокові вибори навряд чи реальні. Потрібно готувати масовий громадянський спротив, іншого рецепту немає.

Політична думка.Пане Андрухович, Ви приєдналися до Комітету порятунку України. В який спосіб діятиме Комітет і який ваш особистий внесок буде у цю справу?

Я поки-що не бачу свого особливого внеску. Я приєднався до цієї ініціативи, бо просто спостерігати за тим, що робиться в країні не можу.

Ви є авторитетною постаттю для багатьох українців. До вашої думки прислухалися і прислухатимуться. Під час виборчої кампанії ви висловилися не дуже чітко, кого будете підтримувати у другому турі президентських виборів, внаслідок чого вас записали у лави «противсіхів» і вам довелося навіть дещо виправдовуватися.Ви були прихильником Ющенка, якого звинувачують у сприянні тієї ситуації, яка є нині. Більшість експертів переконані, що саме Ющенко відіграв ключову роль у приведенні до влади Януковича. Готові розділити з ним відповідальність?

По-перше, Януковича до влади привели його виборці і штаби. Ющенко лише створив для них сприятливі умови між першим і другим туром. Розділити відповідальність із Ющенком у цьому? Ні, я не згідний.

Це забагато як для мене. І я думаю, що маю на це право. Знаєте, з моменту першого туру я щиро вважав, що Ющенко найкраща кандидатура, яку ми мали. Це погана кандидатура, вважав я, але з тих, кого маємо, він найкраща. Так склалося, що з усіх кандидатів цей поганий кандидат був кращим. Мабуть моєю помилкою було -і я це визнав- те, що я між першим і другим туром не кинувся агітувати за Тимошенко, яка в тій ситуації-як і Ющенко – погана кандидатка- але краща.

Пане Юрію, інтелігенція і впливові українці загалом могли об'єднатися у підтримці Тимошенко, підписавши з нею угоду наприклад з приводу питань, які викликали сумніви. А так виходить, що багато-хто пішов за закликом Ющенка Але ж вибір був між Тимошенко і Януковичем, внаслідок чого переміг Янукович. Після цього всі заговорили про повернення до часів 90-х. Тепер треба заново боротися за все. Тобто ми ще навіть до Майдану не дійшли. Хто і що може зупинити здачу національних інтересів владою, про що твердить опозиція і власне Комітет порятунку України?

Я думаю, що ми насправді повертаємося з Януковичем не в 90-ті, а в 70-ті. І до Майдану нам справді ще далеко. Зупинити здачу національних інтересів може масовий організований спротив. Інших варіантів я не бачу. Дострокові вибори навряд чи реальні. Потрібно готувати масовий громадянський спротив, іншого рецепту немає.

Зараз опозиція роз'єднана, однак без координування дій і без лідера вона не зможе ефективно протистояти владі. Кого ви бачите лідером опозиції? І чи буде Комітет порятунку України координувати свої дії з опозицією і з ким зокрема?

Головна функція такого Комітету позапартійна діяльність, куди входять не активно присутні в політиці члени партії, а представники іншого прошарку. Я не люблю слова інтелігенція, але умовно назвемо цей прошарок так. Це дає шанс Комітетові виступати посередником між різними опозиціонерами і громадянами. Хотілося б, щоб у Комітеті народжувалися, формувалися ідеї, які були б прийнятні для усіх -і опозиціонерів і громадян, які бачать небезпеки для країни. Стосовно лідерів опозиції, чи я їх бачу? Я їх бачу. Але я не можу когось виокремлювати. Думаю, було правильно, коли вони домовилися, що Гриценко координуватиме опозиційну роботу. Я вважаю, що правильний месидж формулює Тимошенко, яка закликає не сваритися , працювати паритетно, на рівних, аби не було першого, другого чи третього опозиціонера...

Чи варто Ющенкові продовжувати політичну кар'єру, на ваш погляд ?

Він сам, здається, ще будучи президентом, заявляв, що ненавидить політику. Тобто висновок такий, що хай би краще йшов. Але поживемо - побачимо. У нього ще є шанс не шкодити, а допомагати. В опозиційних лавах тепер найвище мусить цінуватися одностайність. Бо на війні як на війні. А все інше від лукавого.

Марина Пирожук