A+ A A-
  • Hits: 4003

Увесь комплекс, який сьогодні реалізовує Путін з Азаровим - це не просто здача національних інтересів, це інтеграція України в Росію - Леонід Кравчук

Kravchuk_LeonidЯ би навіть сказав йде повне поглинання України. ..всі нові опозиціонери, коли зараз волають про небезпеки для країни від Януковича, виглядають дико. Янукович не змінився. Він веде свою, прогнозовану для всіх, політику. А ці ж хутко поперебігали в опозицію і кричать, що країна в небезпеці і що ми хочемо усі бути лідерами опозиції. А де ви раніше були, під час виборчої кампанії? На рівні української влади російська влада виглядає як Гулівер, а наша як ... не буду називати цього слова.. Вона поки що лише продемонструвала, що здатна слугувати Гуліверу.

Пане Президенте, для Росії зараз благодатні дні в стосунках з Україною. Кремль домігся свого від Януковича-Азарова неймовірно швидко і легко, оскільки на реакцію опозиції ніхто не зважає, а громадяни, схоже, ще не усвідомили наслідки політики нинішньої влади. Хто чи що може зупинити владу від небезпечних з точки зору національних інтересів дій, як про це заявляють експерти,  і що буде з країною, якщо пересварена опозиція з цим не впорається, а громадяни промовчать?

Увесь комплекс, які сьогодні реалізовує Путін з Азаровим, не лише флот, а й літакобудування, атомна енергетика, об'єднання Газпрому з Нафтогазом- це не просто здача національних інтересів. Це інтеграція України в Росію. Я би навіть сказав йде поглинання України. Йде процес поступового не просто зближення, а поєднання двох економік, стилю політики, то невдовзі буде повне поглинання України. І результат буде такий, як собі планує Кремль. Бо на рівні української влади російська влада виглядає як Гулівер, а наша як ... не буду називати цього слова.. Я не хочу принижувати українську владу, але це так. Бо Росія вміє проводити свою лінію впевнено і досконало, з точки зору її національних інтересів. Що вміє українська влада, бачите самі. Вона поки що лише продемонструвала, що здатна слугувати Гуліверу.

Так. Пане Кравчук, і все ж таки чи можна цей процес поглинання України Росією зупинити і як? Чи впорається з цим роз'єднана опозиція і чи треба кликати на допомогу боронити країну громадян, на ваш погляд?

Я давно пропонував Тимошенко і опозиції, аби ті внесли у Верховну Раду закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики. Я знаю, що цей закон не ухвалять, бо там своя більшість, яка працює на Януковича. Але тоді буде видно, чого прагне опозиція і хто справді опозиція. Як вона бачить вихід з цієї ситуації і шляхи розвитку країни. Ось ми досвідчені у політиці люди, але я певен, що ми не знаємо достеменно, чого хоче Яценюк реально, Гриценко, Костенко і решта опозиціонерів зараз.Ті, які в парламенті себе називають опозиціонерами. А був би такий документ, було б все ясно. Якщо не можуть об»єднатися навіть зараз, не можуть бути разом, то це треба зробити. А то сказав Путін, що начебто Тимошенко теж була б не проти розглядати питання пролонгації флоту в Криму, але питання було лише в ціні. Мало що може говорити Путін і мало які питання він міг порушувати під час зустрічі з українським прем'єром. Це не означає, що Тимошенко погоджувалася, хоча я не знаю про що вони могли там говорити. А в людей уже такі сумніви запустили. Їм уже знову доносять, що Тимошенко така ж сама. Знову по всіх телепрограмах розповідають, що Тимошенко розтринькала бюджетні кошти. Заступник міністра фінансів отримала завдання заявити про це в програмі Шустера, але нічого не змогла зробити, бо це якийсь абсурд. Доказів немає, але балачки є. Я знову наголошую, що не знаю про що там міг говорити Путін з Тимошенко, але якщо вона підготує документ про основи зовнішньої і внутрішньої політики, про який я вже говорив, то українцям буде ясна її позиція і опозиції загалом. А люди нехай зіставляють позиції влади і опозиції і нехай порівнюють. Бо оцей увесь галас я не можу слухати. Зрозуміло, коли він йде від влади. А то ще й Ющенко виходить і знову за своє. Бачите, він все знає. Ніхто цього не чув і не бачив, а він все знає. Йому б за свої вчинки відповісти. Тимошенко можна любити, ненавидіти, заздрити, критикувати, але те, що вона зробила для країни не спроможний зробити жоден з тих, хто себе називає зараз опозиціонером. Де вони усі були, коли країна переживала кризу? Хтось відпочивав, хтось спостерігав, а хтось просто заважав. Вижити в тих умовах, які зробили для Тимошенко, втримати країну під час кризи, коли з усіх боків атака і перешкоди, не кожен чоловік зможе. І це треба бачити. А зараз усі герої. І розтринькала гроші і привезла газові угоди погані і така сама як Янукович. Ті, котрі найбільше критикували забули, що вони ще гірші угоди попідписували- і Ющенко у 2006 році і Янукович зараз. Але хором кричать, що все не так у Тимошенко. То робіть ви краще. Не подобаються угоди, то поміняйте їх. А то лише балакають. Це розмови для дитячого садочка, я це слухати не можу.

Ви підтримували активно під час виборів Юлію Тимошенко. Зараз її продовжують критикувати колеги з опозиції, а влада, за словами самої Тимошенко, почала навіть переслідувати її. Представники Партії регіонів заявляють про зловживання її уряду. Вона вже не при владі, а боротьба з нею триває, як звикли. Чому саме до неї такий специфічний інтерес як з боку колег по опозиції, так і від влади, на ваш погляд?

Тому що вона особистість. Яскрава особистість.Я підтримував Тимошенко, був з нею на виборах. Я придивлявся до всіх кандидатів. Але те, що кандидат хоче щось зробити і для країни, а не лише для себе, я побачив лише у Тимошенко. Ми з нею багато спілкувалися. І я побачив, що саме вона хоче зробити з країни європейську країну. Не так як Ющенко це робив- з одними пересварився, інших роздратовував і набридав своєю безвідповідальністю і бездіяльністю. З усіх кандидатів лише вона, у моєму розумінні, найбільш ясна і яскрава. І в опозиції і при владі. Ющенко ніколи не був опозиціонером. А те, що ми маємо зараз, найбільше є заслугою якраз Ющенка. Він ішов на вибори з війною, хотів розтоптати усіх, особливо тих, хто справді був йому конкурентом. Це навіть можна якось зрозуміти. Але коли цей чоловік програв у першому турі і ще з більшою силою почав розповідати, що Тимошенко така ж сама як Янукович, то це вже щось інше.

ЩО?

Жодна телевізійна передача не проігнорувала його. Він там сидів один і годинами «топтався» лише по Тимошенко. Іншої біди і загроз цей чоловік не бачив. То що тут можна казати?. Всім все зрозуміло. Це не лише неприйнятні речі як для політика, а й недостойні для будь-якого чоловіка, якщо він таким є. Ці заклики не голосувати ні за кого? Я був у Західній Україні і бачив, що йому там ще вірять. То Ющенко і спричинив нинішню ситуацію. Янукович був мудріший. Він домовився під час виборів і з Литвиним і з Симоненком, які у другому турі працювали на нього і які є зараз з ним в коаліції. Ображатися на Януковича за те, що він купив цих політиків, немає зараз сенсу. Якщо хтось продається, то знаходиться і покупець, і про що тут тепер говорити?. Тимошенко зрадили усі колишні друзі, навіть ті, кому вона допомагала прийти до влади. Маючи рейтинг менший, ніж відсоток, вони рвалися на вибори та ще й нищили Тимошенко, яка єдина могла перемогти. Це було очевидно для всіх. І ці всі нові опозиціонери, коли зараз волають про небезпеки для країни від Януковича, виглядають дико. Янукович не змінився. Він веде свою, прогнозовану для всіх, політику. А ці ж хутко поперебігали в опозицію і кричать, що країна в небезпеці і що ми хочемо усі бути лідерами опозиції. А де ви раніше були, під час виборчої кампанії?

Кого ви вважаєте сьогодні реальною опозицією до влади Януковича?

Тимошенко і є реальною опозицією. Тому їм потрібно знову її знищити. Решта всі- це опозиція керована. Адже не могли ці люди не усвідомлювати чим закінчиться їхня роз'єднаність під час виборів і їхні заклики. А якщо не усвідомлювали, то вони не державні діячі, а не буду казати, хто. Ющенко переховувався і чекав, коли йому запропонують посаду прем'єра. І якби посаду запропонували, то він би пішов, не зважаючи ні на що. Тому повірити у те, що ці люди про щось святе дбають, думають про національні інтереси, неможливо. Чоловік , який керувався базарними плітками, чварами і продовжує ними керуватися, викликає огиду. Те саме зараз говорить Азаров. Для того, аби звинувачувати колишнього прем'єра є суди. А ці балакають. Ви бачили щось подібне у світі? Мабуть ні, бо це можливе лише в малорозвинених країнах. Балакають, заявляють, і жодної відповідальності не несуть за сказане.

Якщо подивитися програми телеканалу Інтер та інших каналів, за деяким винятком і то не завжди, хіба що Шустера, то ми бачимо як туди ходить групами влада і сама з собою дебатує. Сама звинувачує, сама себе запитує і сама відповідає. Це смішно. І люди це бачать. А якщо справжній опозиції не дають слова, влада не здатна сідати за круглий стіл і обговорювати важливі питання з опозицією, а не з собою, якщо Верховна Рада стала непристойним місцем, де б'ються, зраджують, то що залишається людям, які відчули смак свободи. Вони починають діяти на вулицях. Тут вибір такий, або Україна приєднується до Росії і тут запроваджується тоталітарний режим, або боремося за суверенітет країни. Я особисто, Леонід Кравчук, не хотів би вуличних сутичок між людьми, але треба щось робити. Я наприклад звернувся з відкритим листом до Януковича.

Але до вас не прислухалися ...

У мене рецепт один. Влада має увійти у правове поле, виправити помилки і стати на захист національних інтересів країни і почати помічати опозицію. А опозиції потрібно вносити конкретні проекти у Раді.

А якщо цього не станеться?

Ну не всі там у владі такі примітивні , що вже не розуміють, де право, а де ліво. Якщо влада ще не зрозуміла, що вона накоїла, то її біда. Бо люди це так просто не пропустять. У них зараз ще медовий місяць, але згодом він закінчиться. Бо відхід від законів, Конституції просто так не минає,тим паче у питаннях, де йдеться про цілісність держави і її національні інтереси. Це тільки безнадійно хворі не розуміють. Якщо такими темпами піде політика Януковича, то він сам собі вкоротить політичний вік. Зараз замовляє Росія сценарій, а ці виконують. То люди мають повне право вимагати, що ж творить ця влада, бо вони не Путіна обирали. А опозиція має вимагати дострокових виборів, якщо процес не зупиниться. Ось там громадяни і скажуть свою оцінку нинішнім подіям.

Марина Пирожук