A+ A A-
  • Hits: 3921

Олександр Мотиль: Чесні вибори залежать від чесності влади. А оскільки ні Янукович, ні Партія регіонів не зацікавлені в чесних виборах, їх апріорі не буде

urna_electionМіжнародним інституціям буде важко проігнорувати грубі порушення цього разу хоча б тому, що досі було багато інших порушень- у ділянці прав людини, свободи слова тощо...

Професор політології Радґерського університету(США) Олександр Мотиль вважає, що міжнародним інституціям буде важко проігнорувати грубі порушення на виборах до місцевих рад 31 жовтня в Україні, оскільки чинна українська влада припустилася до цього великої кількості інших брутальних помилок.

Про це Олександр Мотиль заявив у коментарі Інтернет-виданню «Політична думка».

«Міжнародним інституціям буде важко проігнорувати грубі порушення цього разу хоча б тому, що досі було багато інших порушень- у ділянці прав людини, свободи слова тощо», - наголосив він.

Водночас пан Мотиль переконаний, що дієвим чинником впливу на події в Україні і на українську владу можуть стати не так міжнародні інституції, як реакція на це впливових західних країн.

«Справа не в реакції міжнародних інституцій, головне щоб Німеччина, США та інші впливові західні держави відповідно зреагували», -відзначив політолог.

При цьому він висловив переконання, що США можуть відреагувати належним чином на брутальні порушення української влади на відміну від європейських країн.

«Америка може зреагувати. Чи зреагують європейці –невідомо», - зауважив Мотиль.

Політолог висловив припущення, що з огляду на існуючі проблеми в Україні з демократією за влади Януковича , чесні вибори в Україні неможливі.

«Чесні вибори залежать від чесності влади. А оскільки ні Янукович, ні Партія регіонів не зацікавлені в чесних виборах, їх в Україні апріорі не буде», -сказав він.

Говорячи про можливу реакцію українського суспільства у разі, якщо волевиявлення громадян буде спотворено, Мотиль відзначив, що навіть нечисельні акції протесту будуть знаковими.

«Якщо результати виборів будуть спотворені, то напевно будуть поодинокі протестні акції у тому чи іншому регіоні, але навряд чи це перетвориться у якусь велику хвилю протестів на зразок Майдану. Проте навіть такі поодинокі протести важливі, оскільки це свідчитиме про зростаючу недовіру до влади. Монополізація місцевої влади Партією регіонів теж посилить антирежимні настрої серед населення», -сказав він.

Як відомо, партія «Батьківщина» збирається повідомити ОБСЄ, що вибори в Україні уже масштабно фальшуються. Про це 25 жовтня заявила лідерка партії Юлія Тимошенко. Вона повідомила, що її політична сила найближчим часом передасть до Організації з безпеки та співробітництва у Європі інформацію зокрема щодо незаконного виготовлення виборчих бюлетенів в Харкові та про інші порушення під час виборчих перегонів.
"Ми передамо ОБСЄ, всім міжнародним організаціям, громадським організаціям в Україні, які спостерігають за виборами та дають оцінку чесності або нечесності їх проведення, матеріали , щоб вони мали можливість самі переконатися, що вибори в Україні масштабно фальшуються, що вони нічого спільного не будуть мати з волевиявленням народу", -заявила Тимошенко.

Очолювана Тимошенко партія також передасть міжнародним структурам інформацію про порушення принципів рівності всіх політичних сил при формуванні територіальних виборчих комісій та про втручання влади через суди та прокуратуру в процес підготовки та проведення місцевих виборів.