A+ A A-
  • Hits: 3560

Те, що Генпрокуратура не дозволяє Юлії Тимошенко виїхати в Брюссель, паплюжить імідж держави і викликає додаткові запитання до Януковича, -політологи

...українська влада найбільше боїться, що Тимошенко може залучити міжнародну спільноту, в тому числі і юридичну. І таким чином стане зрозуміло всім в Європі, що те, що зараз робить Генпрокуратура не має жодного стосунку до закону і правоохоронної діяльності

Те, що Генпрокуратура не дозволяє Юлії Тимошенко виїхати за межі України, в Брюссель, на запрошення керівників Європейського парламенту приносить уже шкоду державі. Про це в коментарі «Політичній думці» сказав політолог Володимир Фесенко.

Політолог переконаний, що такі дії Генпрокуратури також шкодять і самому президенту Януковичу.

«Останнім часом Генпрокуратура стала політичним діячем. Про це уже пише закордонна преса, на це реагують керівники країн ЄС. Мені здається, що забороняти Тимошенко їхати в Брюссель нерозумно. Тимошенко не та людина , яка може залишитися там і просити політичного притулку.Це не її логіка, це не в її стилі, бо вона справжній політик. Тому побоювання, що вона там залишиться несерйозні», - сказав він.

За словами Фесенка, влада найбільше боїться того, що Тимошенко поїде в Європу і використає її як майданчик для критики влади.

«Але такі заборони лише посилюють підозри європейських спостерігачів у запровадженні в Україні авторитаризму і лише викликають додаткові питання до дій Януковича і Генпрокуратури. Саме такі дії влади й паплюжать імідж держави», -переконаний політолог.

Ще один відомий політолог Віктор Небоженко вважає, що наразі Генпрокуратура перетворилася в репресивну машину. «За останні 15-20 років Генпрокуратура не була частиною репресивної машини. Зараз їй доводиться брати участь у придушенні інакомислення і опозиції», - відзначив Небоженко в коментарі «Політичній думці».

Водночас політолог переконаний, що Тимошенко невдовзі таки поїде в Брюссель, оскільки влада «дивиться уважно на сусідню Білорусь і добре розуміє, що якщо вона не відпустить Тимошенко за кордон, то її не пустять туди саму , у таку бажану для неї Європу»

«Я думаю, що вони посмикаються-посмикаються і втихомиряться, бо інакше вони не зможуть виїхати до Європи самі. А якщо поїдуть, то там їм доведеться відповідати на гострі питання. Ми знаємо, що спочатку було запрошення англійською, у Генпрокуратурі відмовили, потім коли Тимошенко покаже їм запрошення українською , вони теж відмовлять. А коли їм дадуть запрошення російською мовою, лише тоді українська Генпрокуратура відпустить Тимошенко в Європу», -сказав він.

За словами Небоженка, українська влада найбільше боїться, що Тимошенко може залучити міжнародну спільноту, в тому числі і юридичну.

«І таким чином стане зрозуміло всім в Європі, що те, що зараз робить Генпрокуратура не має жодного стосунку до закону і правоохоронної діяльності», - наголосив політолог.

Як відомо, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко зверталася до Генпрокуратури з проханням дозволити їй виїхати до Брюсселю для зустрічі з керівництвом Європейської народної партії та Євросоюзу, однак там їй відмовили.

Лідерка опозиції планує ще раз звернутися до слідчих з клопотанням про можливість здійснити поїздку до Брюсселю та збирається надати їм оригінал запрошення уже від Президента Європейського парламенту Єжи Бузека.

"Сьогодні прийшло з Брюсселю ще одне запрошення, безпосередньо від керівника Європейського парламенту, президента Європарламенту Єжи Бузека. Я дуже дякую йому за це запрошення, він, знаючи, які виставляють умови, направив оригінал, при чому вже з аутентичним перекладом. Я думаю, що ми сьогодні напишемо ще одне клопотання, і я буду розраховувати на те, що все ж таки здоровий глузд повернеться в стіни Генеральної прокуратури, і вони підпишуть дозвіл на мою поїздку до Брюсселю", - сказала Юлія Тимошенко перед черговим відвідуванням Генеральної прокуратури, повідомляє її персональний сайт.

Тимошенко нагадала, що всі зустрічі з керівництвом Європейської народної партії та структур Євросоюзу мають відбутися у Брюсселі у період з 31 січня до 4 лютого.

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек підтвердив своє бажання зустрітися з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко у Брюсселі 2 лютого.

Він надіслав на адресу Тимошенко факс, в якому мовиться, що він буде радий зустрітися з Тимошенко як з лідером найбільшої опозиційної партії в Україні 2 лютого.

Згідно повідомлення сайту БЮТ, Бузек сподівається на продовження обміну думками з Тимошенко "про відносини між Україною та ЄС".

Наразі Тимошенко продовжує відвідувати Генпрокуратуру, проти неї порушено кримінальну справу, в зв'язку з чим вона перебуває під підпискою про невиїзд.

27 січня Тимошенко заявила, що слідчі Генеральної прокуратури вручили її постанову про порушення проти неї нової кримінальної справи за начебто фактом перевищення влади та службових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів "Опель Комбо".

"Сьогодні вони сфабрикували ще одну кримінальну справу проти мене особисто за те, що я абсолютно правильно, виважено поступила і бідним селам, які не можуть доставити лікаря, фельдшера до хворого, поставила спеціальні машини, які можуть привезти лікаря, фельдшера до хворого в селі, де хворі люди знаходяться на відстані від 10 до 30 кілометрів від лікарняних закладів", - сказала Тимошенко після чергового відвідування Генеральної прокуратури.

Екс-прем'єр пояснила, що програма її уряду із забезпечення машинами швидкої допомоги сільських лікарень була спрямована на зниження високого рівня смертності в сільських районах України.

"За статистикою, в Україні 60% людей вмирають на селі, вони вмирають не тому, що смертельно хворі, а тому що вчасно до них не може доїхати лікар, тому що в селі немає транспорту, в селі немає нічого, чим би можна було швидко лікаря або фельдшера доставити до хворого. Саме тому ми скористалися гарантіями уряду і для трьох тисяч сіл поставили одну тисячу машин, які дали можливість тільки за 2010 рік врятувати життя більш ніж 100 тисячам людей", - цитує її сайт БЮТ.

Тимошенко вважає, що це злочинна акція проти неї. «Вона не має під собою ніякого підґрунтя. Мені пред'явили постанову про порушення кримінальної справи, яка виписана нашвидкуруч, безграмотно, не має там ані складу злочину, ані об'єкту злочину, ані суб'єкту злочину, ані події злочину – нічого. Ми будемо доводити і світу, і нашому українському суспільству, що все це є політичні репресії", - наголосила вона.