Logo

Політологи вважають, що ця влада не здатна чути громадян і не вірять у результативність теперішніх мітингів, доки на вулиці не вийдуть мільйони

orange_maidanЧинна нині влада в усіх галузях життя проявляє свій негативний вплив. Тому боротися за щось, не вступаючи у конфлікт з цією владою, неможливо. На цю владу може лише вплинути дуже великий, потужний протест, який би охоплював мільйони людей. Якщо кожен буде боротися поодинці за свій маленький клаптик, то з ними буде те ж саме , що відбувається з учасниками податкового майдану

Чи задовольнить уряд вимоги освітян та підприємців, які вийшли на мітинги цього тижня? Які аргументи мітингувальників можуть вплинути на поведінку і дії влади і чи не стане це початком масових акцій протесту українців?

З цими запитаннями «Політична думка» звернулася до відомих політологів.

Ігор ЖдановІгор Жданов

Я тверезо оцінюю ситуацію і переконаний, що теперішні акції мають локальний характер, тому розраховувати на їх ефективність марно. Коли суспільство розхитається і до теперішніх мітингувальників приєднаються інші верстви населення одному Богові відомо. Але я впевнений, що якщо влада й надалі проводитиме таку політику як зараз, то це неминуче призведе до масових акцій протесту і що це зачепить переважну більшість українців. Тоді владі доведеться не лише почути громадян, а й можливо поступитися владою.

Ігор ЛосєвІгор Лосєв

Поки що немає ще такого рівня громадського обурення, аби воно дійшло до революції. Чи долучаться до освітян лікарі, скажімо, та представники інших галузей прогнозувати зараз важко. Але поведінка теперішньої влади, мітинги освітян в тому числі мають радикалізувати еліту. Ці сезонні коливання свідчать, що люди ще не вийшли із зимового анабіозу. На людей постійно впливають через ЗМІ, показуючи безперспективність будь-якої боротьби. Більшість політиків нездатні виступити провідниками цих акцій. Протести підприємців, податковий майдан, показали, що без політиків громадяни безсильні. Ми бачимо, що підприємців почали ув"язнювати, тому політики мають підказати протестувальникам правильні гасла, бо будь-яка громадська акція вимагає організації. Інакше їх душитимуть поодинці. Хочемо ми того чи не хочемо визнати, але будь-яка активність громадян перетворюється неминуче на політичну боротьбу, бо в нинішніх умовах, за цієї влади все стає політичним. Чинна нині влада в усіх галузях життя проявляє свій негативний вплив. Тому боротися за щось, не вступаючи у конфлікт з цією владою, неможливо. Підприємці уже відчули це на собі. На цю владу може лише вплинути дуже великий, потужний протест, який би охоплював мільйони людей. Якщо кожен буде боротися поодинці за свій маленький клаптик, то з ними буде те ж саме , що відбувається з учасниками податкового майдану. Спочатку влада приїжджає з ними чаю попити, а потім почне їх саджати за якусь пошкоджену плитку або ще щось. Українці мають затямити чітко, що на цю владу вплинути неможливо, її не можна зробити кращою апріорі, її можна лише вигнати геть. Тому будь-які перемови з нею абсолютно неефективні і безрезультатні. Будь-які сподівання, що життя українців покращиться з цією владою, марні, як і те, що влада піде на поступки мітингувальникам. Вона може піти на дрібні поступки, коли її уже «беруть за горло», але це є окозамилюванням. Розраховувати на розум цієї влади так само безвідповідально з боку громадян, оскільки уже всі мали можливість збагнути сутність цієї влади та її рефлекси. Ця влада буде поліпшувати виключно своє життя і спричиняти більше жебраків серед громадян. Ось і все.

Володимир ФесенкоВолодимир Фесенко

Це перший тривожний дзвіночок для влади. Останні соціологічні дані свідчать не лише про падіння рейтингів влади після підвищення вартості комунальних тарифів, дефіциту з гречкою, стрімким подорожчанням усіх продуктів , але й про те, що люди уже готові на це реагувати. Зараз вийшли на вулиці ті, хто має найменші заробітки і хто найбільше постраждав від такої політики. Владі треба знімати цю соціальну напругу і вона не може не йти на зустріч протестувальникам. Бо завтра на вулиці можуть вийти сотні громадян у різних містах і місцях. Навіть якщо у влади можливості обмежені, їй доведеться переглядати бюджет, вона буде перекидати кошти з одних статей на інші, аби задовольнити хоча б вчителів. Завтра на вулиці можуть уже вийти лікарі та інші бюджетними, тому якийсь мінімум вимог влада мусить виконати. Зараз вибухонебезпечна ситуація в країні, оскільки протесні настрої зростають. Аби не було гірше, влада змушена буде задовольняти частково тих, хто уже вийшов. Якщо цього не буде, то в країні може бути ланцюгова реакція як на Близькому Сході. Там революції переходили з країни в країну, а у нас можуть протесні настрої перекидатися з однієї верстви населення на іншу.

 

Як відомо, цього тижня Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України розпочала акцію протесту під гаслами:"Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!". З такими гаслами у понеділок до Києва вирушили зі Львова та Луганська "автомайданом" підприємці, освітяни, медики, гірники, перевізники.

Дорогою учасники акції протесту мають плани зупинятися у містах і проводити мітинги проти реформ влади.

25 квітня учасники протесту зі Львова та Луганська планують зустрітися в Києві.

Організатори акції при цьому заявляють, що ДАІ перешкоджає їм дістатися Києва.

У Луганську, за словами БЮТівця Михайла Волинця, ДАІ перешкоджала деяким учасникам "Автомобільного маршу протесту" виїхати навіть з міста.

22 березня у Києві перед будинком уряду також протестували освітяни. Вони вимагають повернення надбавки до зарплати і встановлення гідної зарплати вчителям.

Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Кабмін ухвалить рішення щодо повернення 20% надбавки до зарплат окремим працівникам освіти. Він також покритикував міністра освіти Дмитра Табачника за те, що той не вийшов до мітингувальників.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.