A+ A A-
  • Hits: 5198

Справа Луценка показує, що влада і репресивна і некомпетентна, - О.Мотиль

Lutsenko_gratiВідсутність якоїсь гуманної реакції на голодування інтерпретуватимуть як жорстокість брутального режиму. Антирежимні настрої ростуть по всій Україні, а тут можлива іскра...Невідповідність звинувачень та покарання впадає в очі.

Влада не розраховувала, що Юрій Луценко голодуватиме, тому тепер у небезпеці і Луценко і сама влада. Про це в коментарі "Політичній думці " заявив професор політології Ратгерського Університету (США)Олександр Мотиль.

"Влада мала знати, що саме Луценко здатний на такий радикальний крок як голодування, можливо аж до смерті. Але "януковичі" не здатні на стратегічне мислення. І тепер Луценко у загрозі , але влада теж", - відзначив політолог.

За словами Мотиля, якщо влада спробує Луценка випустити, то всі можуть інтерпретувати це як слабкість. Водночас, на його переконання, відсутність якоїсь гуманної реакції з боку влади на голодування колишнього міністра інтерпретуватимуть як жорстокість брутального режиму.

Олександр Мотиль" Антирежимні настрої ростуть по всій Україні, а тут можлива іскра..."- наголосив політолог.

Мотиль зауважує, що арештом Луценка влада мала намір налякати опозицію та суспільство, однак у неї нічого не вийшло.

"Справа Луценка показує, що влада і репресивна і некомпетентна. Януковичі думали, що заарештувавши Луценка зможуть налякати опозицію та суспільство і рівнозначно уникнути особливої критики зі сторони Заходу, який Луценка не знає. Кілька місяців вже було начебто все гаразд. Луценко сидів і ніхто особливо не хвилювався. Його голодування раптом все змінило", -відзначає американський політолог.

Тепер, переконаний політолог, всім в Україні ясно, що справа Луценка - це переслідування, а не просто арешт.

"Захід теж звернув увагу на Луценка, який голодуванням наочно перетворюється на мученика", - вважає Мотиль.

Журналістка-міжнародниця(Франція) Алла Лазарєва також вважає, що поведінка української влади у справі Луценка дискредитує Україну як європейську державу.

"Невідповідність звинувачень та покарання впадає в очі. Такі звинувачення в принципі не можуть бути підставою для превентивного позбавлення волі. Такі дії дискредитують Україну як європейську державу, доводять, що українське правосуддя більше відповідає сталінським, ніж західним стандартам", - заявила вона у коментарі "Політичній думці".

Журналістка також звертає увагу на специфіку долучених до справи правоохоронців.

"Сумно спостерігати за тим, що до виконання таких сумнівних впроваджень знаходиться стільки молодих і не дуже молодих слідчих, суддів, прокурорів та інших представників силових структур". - відзначила Лазарева.

Як відомо, 17 травня захисник Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко заявив, що Юрій Луценко може через голодування померти.

Депутат зазначив, що консультувався з лікарями і з'ясував, що насправді є реальна небезпека його життю.

"Ми навіть можемо сказати, що Юрій Луценко може вмерти найближчим часом", - заявив він, зауваживши, що минулого тижня Генпрокуратура змінила запобіжний захід соратнику мера Києва Денису Комарницькому, якого, за його словами, звинувачують у розбійному нападі й численних розкраданнях, натомість Луценка продовжують тримати під вартою, "доводячи його до смерті".

Власенко вважає, що у разі, якби щось з Луценком сталося, то особисту відповідальність за це має понести слідчий Генпрокуратури, який веде справу Луценка.

Дружина Юрія Луценка Ірина каже, що лікарі просять її чоловіка припинити голодування.

"Стан мого чоловіка критичний. Про це говорять самі лікарі. Постійне підвищення температури, збільшення ацетону в організмі – починаються незворотні процеси", - каже вона.

З проханням припинити голодування до Луценка також звернулися Патріарх Філарет, Любомир Гузар, Юлія Тимошенко, представники культури, депутати фракції «Наша Україна – Народна Самооборона»,БЮТ-Батьківщина.

"Не беруся робити якісь аналізи, бо під цим оглядом не почуваюся властиво компетентним, але з чисто християнських та людських взглядів хочу просити Вас зупинити Вашу голодівку, бо вона не знаходить належного відгуку у влади.Ваша жертва повинна б бути потужним засобом пробудження, але, на жаль, духовна атмосфера, у якій живемо, не дає на це багато надії. А шкода життя. В наших обставинах треба жити, щоб надіятися на перемогу", - цитує Любомира Гузара УНІАН.

Юлія Тимошенко у своєму зверненні наголосила, що розуміє причини, які змусили Луценка вдатися до таких дій, однак просить того припинити голдодування.

"Я як ніхто інший розумію причини, які змусили Юрія Луценка вдатися до радикальних дій – оголосити голодування на знак протесту проти тотального беззаконня та огульних політичних репресій.Однак надзвичайно важливо, щоб ти, Юра, розумів: ницість і аморальність влади не варті  людського життя. Особливо твого – нашого друга, колеги, політичного лідера всеукраїнського масштабу. Подумай і про своїх рідних", - йдеться у її зверненні до Луценка.

Припинити подальше голодування попросили луценка у своєму листі Іван Драч, Василь Шкляр,Іван Малкович, лідер гурту "Мандри" Сергій Фоменко, співачка Марія Бурмака та інші відомі діячі.

17 травня кримінальну справу стосовно Юрія Луценка скерували до Печерського райсуду Києва для розгляду.

Цього ж дня піддослідного у лікарні відвідав прокурор Києва Анатолій Мельник, заявивши, що у Луценка немає скарг на лікарів та умови тримання.

Нагадаємо, що затримали Луценка 26 грудня 2010 року. 27 грудня Печерський районний суд Києва обрав для екс-міністра запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Колишнього міністра звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання владою, вчиненому працівником правоохоронного органу.

22 квітня Луценко розпочав голодування, протестуючи проти рішення суду вчергове продовжити термін його ув'язнення, незважаючи на те, що політик уже завершив ознайомлення з матеріалами порушеної проти нього кримінальної справи.

10 травня Луценка забрали із слідчого ізолятора до лікарні швидкої допомоги Києва, де він знаходиться зараз. Дружині не дозволлили учора провідати чоловіка. Сьогодні стало відомо, що справу Луценка в Печерському райсуді розглядатиме суддя Сергій Вовк.Він дозволив Ірині Луценко провідати чоловіка у лікарні.