A+ A A-
  • Hits: 6276

ЄС мусить стати серйозним гравцем... і прийняти до себе Україну – Дейвид Мілібанд

User Rating:  / 0
PoorBest 
Міністр закордонних справ Великобританії Девід МілібандМіністр закордонних справ Великої Британії Дейвид Мілібанд зробив кілька заяв у засобах масової інформації напередодні брюссельського саміту ЄС, що відбудеться цього тижня. Він сказав, що Лісабонська угода ЄС дає змогу цій організації на міжнародній арені стати серйозною силою на рівні зі США, Росією і Китаєм. Він закликав оновлений ЄС до розширення за рахунок України, Туреччини і західних Балканів, що перетворило б Євросоюз на найпотужніший ринок світу. Також британський міністр підтримав кандидатуру колишнього британського прем'єра Тоні Блера на посаду Президента Євросоюзу.

Дейвид Мілібанд у своїй статті, оприлюдненій в понеділок у провіднійбританській газеті Times, закликав Європейський Союз розширитися,прийнявши до своїх лав Україну, західні Балкани та Туреччину, такимчином, застовпивши за собою позицію найбільшого ринку світу танайсильнішого регіонального альянсу.

Також керівникбританського зовнішньополітичного відомства виступив на телебаченні,закликавши ЄС продемонструвати, що він може стати ключовим гравцем усвіті. За словами Дейвида Мілібанда, на сучасному етапі дляорганізації, що включає 27 країн, пріоритетними мають стати взаємини зВашингтоном, Пекіном та Москвою. У співпраці із кожною із цих столицьмають бути свої ключові пріоритети. Це галузь безпеки, коли йдеться проСША, кліматичні зміни, коли йдеться про Китай, та енергетика у випадкуРосії.

Також Мілібанд вважає, що Тоні Блер – колишнійбагаторічний британський прем'єр-міністр має стати першим ПрезидентомЄС. Це нова посада, передбачена Лісабонською угодою Євросоюзу. СамеБлер, на думку Мілібанда, може впоратися із завданням зробити Євросоюзпотужним світовим гравцем. «Думаю, це дуже важливо для Європи матисильну постать у цій ролі, людину, що могла б переконливо захищатисправи, котрі вирішуватимуть 27 країн-членів ЄС. Було б дуже добре дляБританії і для ЄС, якби кандидатом став Тоні Блер», – зазначив Мілібанд.

Блер як проєвропейська противага до британських євроскептиків

УБританії опозиційна Консервативна партія, котра, як очікують, маєвиграти наступні парламентські вибори 2010 року, рішуче виступає протикандидатури Блера на цю посаду. Проте вважається, що його можутьпідтримати впливові лідери країн ЄС на чолі з канцлером НімеччиниАнґелою Меркель, бо Блер-президент Європейського Союзу міг би статипротивагою до майбутнього євроскептичного уряду консерваторів.

Нинішнійбританський прем'єр Ґордон Браун також із самого початку підтримувавкандидатуру Блера. Лейбористи вважають, що Президент ЄС, якого так нелюблять британські торі, допоміг би короткотерміновим амбіціям Брауна.Очікується, що кандидатуру Блера обговорюватимуть уже цього тижня насаміті ЄС, що відбудеться в Брюсселі.

Водночас Дейвід Мілібандуже кілька разів заперечував можливість свого кандидування на іншу новупосаду – міністра закордонних справ ЄС. Кілька країн ЄС розглядалиможливість нейтралізації Блера як Президента за допомогою призначенняМілібанда міністром закордонних справ.

(Джерело: http://www.radiosvoboda.org)