A+ A A-
  • Hits: 4068

Західні журналісти побачили в Україні нечуваний прецедент верховенства свавілля. Будуть жорсткі санкції

User Rating:  / 0
PoorBest 
tymoshenko-sud...виглядає абсолютною дикістю, що у 21 столітті так поводяться з політичною опозицією. Це нагадує швидше татаро-монгольські традиції, ніж європейські. ...все може розпочатися  зі скасування Євро-2012, а завершиться усе це ще більш неприємними санкціями.

Чи відважиться Захід піти далі за свої жорсткі заяви щодо стану демократії в Україні і проблем з правосуддям? До кого будуть застосовані санкції - до Януковича і команди чи до країни а також про можливі наслідки засудження лідерки опозиції Юлії Тимошенко в коментарях "Політичній думці" говорять представники західних авторитетних видань.

Эндрю Крамер, The New York Times

У минулому Захід мав побоювання, що відштовхнувши Україну, її тим самим змусять зблизитися з Росією. Однак після прикладу з Білоруссю, є вірогідність, що Захід уже не буде вагатися, не братиме участі в торгах і безумовно вжиє засоби тиску. Аналогія з Білоруссю пряма- адже і там і там лідери країн арештовують лідерів опозиції. Зараз ведуться розмови про те, що все може розпочатися не зі скасування угоди між Україною з ЄС про асоціацію, а зі скасування на початку футбольного матчу(Євро-2012). Ми знаємо, що наближені до Януковича персони вкладали великі кошти у будівництво стадіонів. А завершиться усе це ще більш неприємними санкціями.

Борiс Райтшустер, Focus

Мені видається, що європейська спільнота не відважиться на надто рішучі кроки стосовно української влади. Я представляю німецьке видання у Москві і спостерігаю за ситуацією з Ходорковським.

У цьому випадку теж ніколи не вживалися конкретні кроки з боку Заходу. Досвід показує, що наші політики(Німеччина-Росія-ред.), на жаль, настільки прагматичні, що ділові стосунки для них принциповіші і вищі за права людини.

Однак це не означає, що стосовно до України не буде тиску. Я принаймні сподіваюся, що ситуація, створена Януковичем, так не минеться. І потрібно застосовувати санкції не до країни, а до Януковича і його команди. Проте правові держави, якими є країни ЄС, не можуть застосовувати санкції особисто до Януковича, оскільки за нормами правової держави важко довести що Янукович причетний( до того, що робиться у суді).

Тож виходить, що ті, котрі порушують принципи правової держави у себе вдома, сидять у себе вдома і захищаються цим принципом в іншій країні. Цього разу на Заході. Але ми не повинні переступати через ці принципи.

Інша річ, що можна застосувати санкції до судді та причетних до порушення справи проти Тимошенко на прикладі прецеденту зі "справою Магницького", коли американці склали список тих, кого вони не впускають до своєї країни і блокують рахунки через брутальні порушення закону.

Ситуація, що склалася довкола Тимошенко, мене засмучує. Незалежно від того, як до неї ставляться як до політика, виглядає абсолютною дикістю, що у 21 столітті так поводяться з політичною опозицією.

Це нагадує швидше татаро-монгольські традиції, ніж європейські. Це нечуваний прецедент верховенства свавілля над законом та правосуддям.

Мене особисто це дуже засмучує і тривожить. Усі ці роки я бачив в Україні , не дивлячись на всі негативні прояви, надію, що ця країна піде іншим шляхом, ніж Росія зі своїм бюрократичним свавіллям і поверненням у минуле.  Україна наступає на ті ж граблі, що й Москва. Це створює поганий приклад і вбиває багато сподівань на покращення у постсовєтському просторі. Але хочу наголосити, що в цьому є не останньою чергою і провина помаранчевих революціонерів і тих людей, котрі керували країною після революції.

Вони, на жаль, не впоралися із завданням, дискредитували ідеали, за які виступали і тепер пожинають плоди. Прикро за Україну.


Анна Немцова, Newsweek, The Daily Beast

Україна й надалі немає чіткої позиції з того, який шлях вона вибирає, демократичний чи авторитарний. З одного боку, в країні є активне громадянське суспільство і вільна преса, з іншого ми бачимо дикі, брутальні порушення прав людини у суді, мстиві міри влади стосовно до опозиції. Під час інтерв»ю Newsweek напередодні президентських виборів складалося враженн, що ставши президентом ця людина щиро прагнутиме побудувати стосунки з Росією на рівноправних сусідських засадах. Янукович говорив про безумовне бажання України інтегрувати Україну в ЄС, про те, що ніколи не дозволить ставитися Росії до України як до меншого брата тощо.

Все це, швидше, залишається дійсно лише його амбіцією і перегляд цін на газ крок до цього. Однак попередні його дії – перекроювання Конституції, підписання угод з Росією по Чорноморському флоту(харківські угоди) свідчать про зворотнє- підписання таких угод без поради з народом, без референдуму обурили і розчарували громадськість і його електорат.

Останні події, пов»язані з арештом лідерів опозиції шокували як журналістів, так і дипломатичне товариство.

Під час інтерв»ю з керівником парламентської комісії з розслідування справи Тимошенко(І.Богословська-ред.)- протягом 10 хвилин колишнього прем»єра країни назвали і Гітлером і Карлеоне, що м»яко кажучи є непрофесійно як для парламентарія.

Ситуація в Україні виглядає хаотично відчайдушною, що може недобре відтворитися на житті народу України. У разі, якщо Європа відвернеться від України, економічні умови погіршаться, населення відтак може знову повстати- синдром революції не минає повз у таких несприятливих умовах.

Тарас Кузьо,доктор, професор, старший науковий співробітник кафедри українoзнавства в Університеті Торонто, автор багатьох статей про Україну

Зовнішня політика Банкової заходить у глухий кут.Європейський Союз розійшовся в думках з приводу того, що робити з Україною.

«Проукраїнське» лобі на чолі з Польщею намагається переконати керівництво ЄС завершити переговори з нею до кінця свого головування в грудні цього року. Минулого вікенду Брюссель і Вашингтон спільно попередили українську владу з приводу можливих наслідків засудження Юлії Тимошенко, хоча Банкова сподівалася посадити її до в'язниці та водночас підписати угоду про зону вільної торгівлі. Іншими словами, вони досі не зрозуміли того, що європейську інтеграцію неможливо поєднати з «путінізмом».

Банкова має час, щоб вирішити, що робити з Тимошенко, до 27 вересня – за два дні до проведення саміту Східного партнерства у Варшаві. ЄС сподівається, що Банкова звільнить Тимошенко і, відповідно, переговори дійдуть свого логічного завершення в грудні.

Якщо Банкова вирішить амністувати її, проблему не буде вирішено, і переговори не буде завершено вчасно. Вимога ЄС до Януковича, так само як і до Лукашенки, полягає в тому, щоб не лише звільнити, а й реабілітувати політичних в'язнів (тобто зняти з них судимості). Таким чином, Банкова постала перед дилемою, адже успішне завершення переговорів залежить від того, чи буде знято звинувачення та судимості з Тимошенко та інших опозиційних лідерів.

Ці вимоги ЄС до України та Білорусі мають на меті гарантувати участь колишніх політичних в'язнів у майбутніх виборах. Якщо вони не матимуть змоги брати участь у виборах, Захід не визнає ці вибори чесними.

Як Президенту Януковичу пояснити своїй Партії регіонів, що звинувачення проти Тимошенко сфабриковано?

У цьому полягають перешкоди, які Банкова має подолати на шляху до Європи. Однак навіть якщо їй це вдасться, все може зіпсувати процес ратифікації угоди Європейським парламентом і 27 країнами-членами ЄС. Лідери 17 і 27 цих країн є членами партій, що входять до складу Європейської народної партії, асоційованим членом якої є

«Батьківщина» Тимошенко. І Європейський парламент, і будь-яка з 27 країн-членів ЄС може зупинити весь процес ратифікації.